بهترین تقویت کننده کبد

[sbu_post_image]

وقتی که شما یک کبد چرب دارید حیاتی است که تقویت کننده کبد با فرمولی انتخاب کنید که حاوی دوز مؤثری از مواد مؤثر باشد. مواد باید استاندارد و خالص باشند. به طوریکه مطمئن شوید که دوز صحیح را دریافت می نمایید. پس برای انتخاب بهترین تقویت کننده کبد، اگر آگاهانه نوع و مقدار آن را با نمونه های دیگر موجود مقایسه کنید تعجب می کنید. بعضی از آنها مقدار خیلی کمی از گیاهان را دارند و عاری از ویتامین های آنتی اکسیدان، مواد معدنی و اسیدآمینه های لازم هستند. دریافت توصیه های یک متخصص نیز در هنگام انتخاب این مواد مهم است. همچنین مهم است که بدانید تقویت کننده کبدی که انتخاب می کنید دارای شرایط زیر باشد:

 • در کارخانه ای تهیه شده باشد که مورد تأیید FDA باشد.
 • در کارخانه ای تولید شده باشد که فقط منافع مادی را در نظر نگیرد و مستقل باشد.
 • در یک کارخانه مستقل جهت تأیید اصلیت خلوص و مقدار مواد موجود در تقویت کننده کبد مورد بررسی قرار گرفته باشد.
 • از مواد پرکننده مصنوعی عاری باشد.
 • از مواد گیاهی باشد به طوریکه کپسول های ژلاتین نتوانند جنون گاوی را منتقل کنند.

از بین تقویت کننده های لیواتن هم شرایط فوق را دارد. تقویت کننده لیواتن پلاس در مطالعات بالینی روی بیماران دارای کبد چرب مورد بررسی قرار گرفته است و سلامت و مؤثر بودن آن مورد تأیید قرار گرفته است. از سال 1995 هر دو فرمول تقویت کننده لیواتن در امریکا و استرالیا تولید می شود و در بسیاری از کشورها مورد استفاده می باشند. Livaton plus فرمول قویتری از لیواتن دارد و مواد بیشتری می باشد. لیواتن پلاس طوری طراحی شده که کبد را ترمیم و التهاب کبد را کاهش می دهد. لیواتن معمولی برای پاکسازی کبد و روده طراحی شده و جریان صفرا را تسریع می کند. بعضی ها با دریافت هر دو ماده با هم نتیجه بهتری گرفته اند. در این مورد توصیه می کنم که دو کپسول لیواتن پلاس در هنگام صبح و دو کپسول لیواتن در هنگام شب مصرف شود. پودر لیواتن معمولی یک ملین و پاک کننده روده قوی است. در حالیکه لیواتن پلاس ملین نیست.

تقویت کننده ها در صورتی مفید هستند که با تجویز پزشک باشند. تقویت کننده باید تجزیه شوند و بسیاری اشخاص هستند که روزانه داروهای مختلفی مصرف می کنند و این بار اضافی به کبد تحمیل می کند.

موارد مصرف تقویت کننده کبد

 • اگر از داروهایی که فروش آنها مجاز است استفاده می کنید به خصوص مسکن ها و پاراستامول، این ها باید در کبد شکسته شوند و بعضی از آنها اگر روزانه یا به مقدار زیاد مصرف شوند تبدیل به سم برای کبد می شوند.
 • اگر در هفته 10 لیوان یا بیشتر مشروبات الکلی می نوشید (بیش از 18 میلیون آمریکایی از الکل بیش از حد استفاده می نمایند و آن یکی از علل شایع بیماری کبدی در آمریکاست.)
 • اگر سیگار می کشید.
 • از شکر، غذاهای آماده (Fast food) مواد شیمیایی و غذایی اعتیاد آور و رژیم پرچربی استفاده می کنید.
 • در یک کلان شهر زندگی می کنید و در معرض دود اگزوز ماشین ها، دود کارخانه ها، محل های پر جمعیت و کثیف، آب حاوی کلر، فلوراید و فلزات سنگین و غیره هستید.
 • از یک مایکروفر برای گرم کردن و پختن غذایتان استفاده می کنید.
 • از یک عفونت کبدی رنج می برید و خیلی ها نمی دانند که دچار عفونت هستند.
 • بالای 45 سال سن دارید. با بالا رفتن سن مجراهای ورودی و خروجی کبد کثیف می شوند و لخته هایی در آنها به وجود می آید. با چربی های ناسالم، سموم و سنگ های صفراوی، رسوب، بافت های سخت و فضولات سوخت و ساز پر می شوند.
 • اگر از نوشابه های حاوی سودا یا نوشابه های رژیمی حاوی قندهای مصنوعی مثل آسپارتام استفاده می کنید.
 • در معرض مواد شیمیایی سمی و آلاینده هایی مثل حشره کش ها، بعضی مواد ضد عرق حلال ها، چسب ها، اسپری آئرول، بعضی مواد شوینده، مواد آرایشی، رنگ موهای حاوی آمونیاک، لاک ناخن و مواد ضد عفونی کننده هستید. در محل کار یا در خانه احتمال اینکه در معرض این مواد باشید وجود دارد.
 • مقدار کافی آب خالص نمی نوشید.
 • به مقدار کافی از آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی خود استفاده نمی کنید.
 • کلسترول و تری گلیسرید خونتان بالاست.
 • مشکلات پوستی دارید.

دلایل بسیار دیگری وجود دارند که دریافت یک تقویت کننده کبد را به طور مرتب و روزانه یا حداقل دوبار در سال هر بار به مدت دو ماه توجیه می کنند. به خصوص در قرن 21 که دنیا به طور فزاینده ای آلوده و پرجمعیت شده است و عفونت های کبدی رو به افزایش است. کبد شما باید تقریباً 900 میلیون پاند مواد شیمیایی سمی و داروهایی که در سال در محیط زیست پخش می شوند را تصفیه کند. بار اضافی این سموم به آسانی می توانند به این قسمت از بدن آسیب کلی بزنند و مشکلاتی از لحاظ سلامتی برای شما بوجود آورند. در مورد مسکن ها به خصوص استامینوفن (پاراستامول) دقت کنید، زیرا می تواند به کبد آسیب برساند. خوب می دانیم که مصرف بیش از حد این مسکن محبوب می تواند باعث آسیب کبدی و مرگ شود، از طریق نکروزه کردن و تضعیف . یک مطالعه در مجله انجمن پزشکی امریکا نشان داد که دوزهای بالای توصیه شده Tylenol (استامینوفن یا پاراستامول) می تواند به آسانی آنزیم ها را در بزرگسالان افزایش دهد. بالا رفتن آنزیم ها اولین علامت آسیب کبدی است. اگر شما مشروبات الکلی مصرف می کنید یا مشکل کلیه دارید، خطر آسیب توسط پاراستامول به طور مشخص افزایش می یابد. کبد شما 24 ساعته و 7 روز هفته در معرض خطر است. حیاتی است که از عملکرد درست آن حمایت کنید. و خطر تخریب آن را با بهترین تقویت کننده کاهش دهید. اگر شما یک کبد پاک داشته باشید سال های بیشتری از زندگی پر انرژی خود لذت می برید.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب ” درمان های طبیعی کبد ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بیماری های کبد مطالعه فرمایید.

منبع: کتاب کبد چرب برگشت پذیر است

مقالات مرتبط

تماس با ما