تقویت کننده های کبد

[sbu_post_image]

تقویت کننده های کبد لیواتن برای درمان های طبیعی کبد زیادی با اسم های مشابه در بازار وجود دارند مثل لیواتن و غیره که فرمول آنها با لیواتن فرق می کند. ( در ایران قرص ها و داروهایی مثل لیورگل موجود است که بر روی آنها مطالعه شده و مورد تأیید است).

لیواتن پلاس تقویت کننده قوی کبد برای درمان های طبیعی کبد است که گیاه ST.Mary’s Thistle را با تمام ویتامین های گروه B که برای سم زدائی از آن مهم هستند. مهمترین اسید آمینه های مفید برای کبد گلوتامین، گلیسین، تورین و سیستئین که برای سم زدائی و محافظت از آن مفید هستند. یک دوز مؤثر از ویتامین های آنتی اکسیدان ویتامین های C و E و بتاکاروتن طبیعی. مواد معدنی سلنیوم و روی که سم زدائی را تسریع و التهاب کبد را می کاهند. لیواتن پلاس یک فرمول تقویت کننده های کبد است که برای حمایت از شیو های سم زدائی ساخته شده است. مواد غذایی به خصوص و گیاهانی که بازسازی سلول های آسیب دیده کبدی را تسریع می کنند. آنها توانایی در هم شکستن مواد شیمیایی سمی در مراحل اول و دوم سم زدایی و درمان های طبیعی کبد تسهیل می کنند.

فهرست مطالب

محتویات لیواتن پلاس

لیواتن پلاس محتوی مواد زیر است:

گلوتامین این اسید آمینه غنی از سولفوارگانیک است و برای مرحله دوم سم زدایی کبدی که داروها و مواد شیمیایی سم را دفع می کند مؤثر است. گلوتامین در بدن به اسید گلوتامین تبدیل می شود که در این جریان اسید آمینه ای سیستئین و گلیسین تبدیل به گوتاتیون می شوند. گلوتاتیون یک محافظ قوی کبدی است.

سیستئین این اسید آمینه غنی از سولفور ارگانیک است و در مرحله دوم سم زدایی از کبد نقش اساسی دارد و پیش ساز گلوتاتیون می باشد. آلدئیدها که مواد سمی حاصل از شکستن الکل و روغن های فاسد شده هستند تا حدودی توسط سیستئین بی اثر شوند.

تورین این اسید آمینه برای تولید صفرا مهم است. کبد از تورین برای دفع سموم و داروها از بدن از طریق صفرا استفاده می کند. تورین برای تولید کلسترول کمک کرده لذا به کنترل وزن و نیز پیشگیری از تصلب شرائین کمک می کند. تورین به نام اسید آمینه سم زدا خوانده می شود و به طور مرتب مورد نیاز کبد می باشد. تورین هم یکی از محتویات لیواتن می باشد.

گلیسین تقویت کننده های کبد از نوع اسیدآمینه برای سنتز نمک های صفراوی لازم است و برای زدودن سموم شیمیایی در مرحله دوم سم زدایی به کار می رود.

آنتی اکسیدان ها: مهمترین آنتی اکسیدها ویتامین E و ویتامین C، کاروتنوئیدها و سلنیوم هستند.

تقویت کننده های کبد لیواتن پلاس همچنین حاوی عصاره چای سبز است که اثرات آنتی اکسیدانی دارد. آنتی اکسیدان ها از اکسیده شدن رادیکال های آزاد در بدنه سلول های کبدی جلوگیری می کنند و مانع از تخریب سلولی می شوند. در خلال سم زدائی از داروها مقدار زیادی از رادیکال های آزاد در کبد تولید می شوند. آنتی اکسیدان ها از این نوع تخریب کبدی جلوگیری می کنند.

داروی مشکلات کبدی

ثابت شده که ویتامین E از تقویت کننده های کبد است که از تولید زخم که منجر به سیروز کبدی می شود جلوگیری می کند. در مطالعات بسیاری نشان داده شده آنتی اکسیدان معدنی که سلنیوم نامیده می شود التهاب سلولی را کم کرده خطر بسیاری از انواع سرطان را کاهش می دهد. مطالعات اخیر نشان می دهد که سلنیوم مرگ سلول های سرطانی را تسریع می کند. همچنین سلنیوم می تواند از تکثیر ویروس ها در بدن پیشگیری کند و برای کسانی که به هپاتیت ویروسی مزمن دچار هستند بسیار مفید است.

برای کسانی که در معرض سرطان کبد هستند مکمل سلنیوم به عنوان تقویت کننده های حیاتی است. از لحاظ فیزیولوژی حقیقتی وجود دارد که باید بدانید و آن اینکه گلوتاتیون بدون مقدار کافی سلنیوم نمی تواند به طور مؤثر محافظت کند. گلوتاتیون را می توان با یک جنگجو مقایسه کرد که برای حفاظت سلول های کبدی از تخریب می جنگد و سلنیوم شمشیری است که این جنگجو نیاز دارد. بدون شمشیر جنگجو نمی تواند بجنگد.

تقویت کننده های لیواتن حاوی ویتامین های B به نام ویتامین B1, B2, B3, B5, B6, B12، اسید فولیک، بیوتن و اینوزیتول می باشد. این ویتامین ها برای تولید انرژی مؤثر هستند و بسیاری اشخاص که مشکل کبدی دارند احساس خستگی شدیدی می کنند. کبد کارخانه سوخت و ساز بدن است. بنابراین عملکرد مطلوب آن برای داشتن انرژی مهم است. ویتامین B به عنوان تقویت کننده های کبد برای مرحله دوم سم زدایی مهم هستند. کسانی که مقدار زیادی الکل مصرف می کنند یا دچار استرس زیاد هستند کمبود ویتامین B دارند و این خطر آسیب را افزایش می دهد. تقویت کننده های کبد ویتامین B12 برای عمل بی اثر سازی Methy Lation که در آن استروژن اضافی بی اثر می شود تا تولید سرطان نکند لازم است. جالب است که گیاه خواران کمبود ویتامین B12 و اسید آمینه تورین دارند و این عملکرد کبد را مختل می کند.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب ” درمان کبد چرب و بیماری های کبدی ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کبد چرب مطالعه فرمایید.

منبع: کتاب کبد چرب برگشت پذیر است

مقالات مرتبط

نقش کبد در بدن

[sbu_post_image] کبد اندام همه کاره: و یکی از اعضای فعال بدن است که وجود آن برای ادامه حیات ضروری است. خوشبختانه ادامه حیات با بخش

مطالعه »

هپاتیت ویروسی A

[sbu_post_image] اکثر موارد هپاتیت حاد ویروسی ناشی از عفونت های ویروسی هستند: هپاتیت ویروسی A، هپاتیت ویروسی B، هپاتیت ویروسی C، هپاتیت ویروسی B همراه با هپاتیت ویروسی D ،

مطالعه »
تماس با ما