راه سریع لاغری

شکم یک بافت چربی برای بدن و یک انبار انرژی است و بدن مازاد نیاز خود را در آن ذخیره کرده ، در مواقع نیاز، از آن برداشت می کند . پس باید کاری کرد که بدن نیازمند انرژی بافت چربی شود . دریافت کالری کمتر و ورزش کردن، راه سریع رسیدن به لاغری و رفع چاقی شکمی است. البته اکنون با روش های دیگری مثل جراحی نیز، این چربی ها را بر می دارند. ولی اگر بتوانیم با ورزش، که سلامت عمومی بدن را به دنبال دارد، آن را از بین ببریم، مسلما به جراحی نیازی نخواهد بود.

ادعا می شود که کمربندهای شوک دهنده که Electronic abdominal exercise belt گفته می شود ، با وارد کردن جریان های الکتریکی به چربی شکم موجب تجزیه آنها و قوی شدن عضلات شکم می گردد. در صورتی که تنها جریان هایی با قدرت ایمپالس های مغز ، موجب انقباض عضلات می شود و اگر چنین جریانی با این کمربند وارد شکم شود، موجب یک انقباض دردناک خواهد شد. البته استفاده از وسایل ورزشی که موجب انقباض عضلات شکم شود، مفید است؛ اما ورزش کردن به تنهایی کافی نخواهد بود، چرا که کالری اضافی باز هم در شکم یا باسن ذخیره می شود . پس باید از خوردن شیرینی های خامه ای، تنقلات چرب مثل چیپس، غذاهای پُر روغن و نان و برنج زیاد از حد پرهیز کرد.

برای رسیدن به تناسب اندام راه‌هایی همچون رژیم غذایی و ورزش مداوم وجود دارد كه از ساده‌ترین و كم‌عارضه‌ترین شیوه‌ها به شمار می‌روند، ولی كمی صبر و تحمل می‌طلبد كه اگر واقعا می‌خواهید خوش‌اندام باشید، باید آن را به جان بخرید. ولی دسته‌ای از افراد هستند كه علی‌رغم رعایت رژیم‌های غذایی و فعالیت بدنی، به دلیل اضافه وزن زیادی كه دارند، قادر نیستند به این راحتی‌ها وزن كم كنند و همین چاقی باعث بروز مشكلات دیگری هم برای آنها شده است.

اگر نمایه توده بدنی (BMI) بدن شما بالای 40 است (به عبارتی مردان دارای 45 كیلو و زنان دارای 36 كیلوگرم اضافه وزن) یا نمایه توده بدنی (BMI) شما بین 35 و 39 بوده و دچار مشكلات مرتبط با چاقی مفرط مانند دیابت نوع 2، بیماری قلبی یا وقفه‌های تنفسی در خواب هستید، فرد مناسبی برای انجام جراحی های چاقی به شمار می‌روید.

البته به یاد داشته باشید كه جراحی چاقی هرگز نمی‌تواند نیاز به رعایت رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی را پر كنند. در افرادی که رژیم غذایی دقیق و تحت‌نظر پزشک (شامل ۶ ماه رژیم مداوم) ۲بار با شکست مواجه شود و بالن معده برای درمان چاقی بیش از حد که شاخص توده بدنی بین ۳۵ تا ۴۰ است، اما دچار عوارض ناشی از چاقی مانند تنگی نفس، فشارخون و دیابت هستند، بالون گذاری معده و این اقدام‌های درمانی به عنوان راه سریع لاغری توصیه می‌شود.

منبع: رباب ناز. ایران ناز

مقالات مرتبط

هموروئیددردی شایع

[sbu_post_image] فهرست مطالب بواسير چيست؟ 5/2 سانتي‌متر انتهايي كولون (روده بزرگ) كانال مقعدي ناميده مي‌شود. كانال مقعدي با شبكه‌اي از وريدهاي كوچك كه درست زير

مطالعه »
تماس با ما