روش انجام اندوسکوپی

[sbu_post_image]

اقدامات قبل از اندوسکوپی

قبل از انجام انجام اندوسکوپی با بیهوشی، بیمار باید روش انجام آن را بداند و نسبت به آن آگاهی داشته باشد زیرا همکاری بیمار با پزشک از اصول کار است.

پزشک باید از مسایل قلبی- ریوی و دیگر مشکلات بیمار آگاه باشد چون در برخی موارد نیاز است قبل از انجام اندوسکوپی با بیهوشی، آنتی‌بیوتیک تجویز شود (مانند انسداد دریچه‌ای قلب) و یا مشاوره های پزشکی با سایر متخصصین (نظیر متخصص قلب یا بیهوشی) بایستی صورت گیرد. برای انجام اندوسکوپی با بیهوشی دستگاه گوراشی فوقانی، ناشتا بودن بیمار به مدت ۶ تا ۸ ساعت کافی است، جز در بیماران با انسداد خروجی معده که ممکن است زمان بیشتری لازم باشد.

از آنجایی که لازم است در هنگام انجام اندوسکوپی ، معده شما خالی باشد، اگر قرار است این بررسی در صبح انجام شود، شما باید بعد از خوردن شام، دیگر هیچ چیزی تا هنگام انجام آن نخورید و به صورت ناشتا باشید. اگر هم قرار است در بعد از ظهر انجام شود، شما باید بعد از اینکه یک صبحانه سبک میل نمودید، دیگر هیچ چیزی تا هنگام آندوسکوپی نخورید.

برای انجام آندوسکوپی، شما باید راحت بوده و بر روی سمت چپ خود دراز بکشید. همچنین یک قطعه کوچک محافظ در بین دندان های شما قرار داده می شود. این کار باعث می شود که دندان های شما آسیبی نبیند و نیز دندان های شما هم به آندوسکوپ صدمه نزنند.

روش انجام اندوسکوپی

وقتی که شما برای انجام آن آماده بودید، پزشک، سر آندوسکوپ را روی زبان شما قرار داده و آن را به سمت گلو می‌برد و از شما می‌خواهد که آن را قورت دهید، با این کار، مری باز شده و آندوسکوپ داخل آن می شود و سپس به سمت پایین و معده می‌رود. در هنگام داخل کردن نوک آن به سمت گلو، ممکن است شما یکی دوبار آروغ بزنید که این یک واکنش طبیعی می باشد.

منبع:  دکتر ناظری

مقالات مرتبط

علت دل درد در کودکان

[sbu_post_image] کودکان همیشه نمی توانند بگویند چه چیزی باعث دل درد در آنها شده است و چه احساسی دارند. بنابراین شما به عنوان والدین باید

مطالعه »

کبد سالم

[sbu_post_image] وقتی که کبد به طور مؤثر کار کند به طور عمده چربی را می سوزاند و قادر است چربی اضافی را از طریق صفرا

مطالعه »
تماس با ما