علت دل درد در کودکان

[sbu_post_image]

کودکان همیشه نمی توانند بگویند چه چیزی باعث دل درد در آنها شده است و چه احساسی دارند. بنابراین شما به عنوان والدین باید برخی کارها را برای کشف علت دل درد در کودکان انجام دهید. هنگامی که یک کودک دل درد دارد، اغلب برای والدین سخت است که بفهمند علل درد کجاست. پس باید هر گونه تغییر رفتار کودک خود را بررسی کنند.

همچنین اگر دل درد موجب بیدار شدن کودک از خواب شد و یا همراه با تهوع، استفراغ، اسهال، کاهش وزن و مدفوع خونی بود، باید نزد پزشک متخصص اطفال بروید.

گاهی کودکان از دل درد برای نرفتن به مدرسه استفاده می کنند، در نتیجه والدین باید دقت کنند که آیا کودکشان هر روز صبح و قبل از رفتن به مدرسه، از دل درد ناله می کند و یا دل درد در تمامی روز ادامه دارد؟ اگر کودک به یک فعالیت سرگرم کننده مشغول شود، آیا دل درد کودک از بین می رود؟ اگر اینطور بود، پس معلوم می شود که نمی خواهد به مدرسه برود.

فهرست مطالب

علل دل درد کودکان

  • دل درد کودکان به علت پرخوری

زیاد غذا خوردن و یا خوردن غذاهای چرب، شیرین و یا تند

  • گرسنگی و دل درد کودکان

 گاهی اوقات کودکان از دل درد شکایت دارند، ولی نمی دانند که گرسنه هستند و با دادن یک لقمه کوچک، دل دردشان خوب می شود.

  • دل درد ناشی از عدم تحمل لاکتوز در کودکان

 مشکل عدم تحمل لاکتوز دارای علائم اسهال، تهوع، دل درد، آروغ و نفخ می باشد.

  • اگر دل درد همراه با تب، استفراغ شدید، اسهال و یا مدفوع خونی بود، هر چه سریع تر به پزشک متخصص گوارش و اطفال مراجعه کنید.
  • دل درد کودکان به علت اسهال و یبوست

اگر 2 تا 3 روز شکم کودک کار نکرد و سپس مدفوع کوچک و سختی را دفع کرد، کودک دچار یبوست گردیده است. علاوه بر غذا و مایعات، فعالیت بدنی نیز موجب کار کردن شکم می گردد.

  • دل درد ناشی از عفونت در کودکان مثل عفونت روده، عفونت تنفسی و یا عفونت گوش
  • دل درد ناشی از آپاندیسیت (ورم آپاندیس) در کودکان

دارای علائم دل درد (قسمت راست و پایین شکم)، تب و استفراغ می باشد.

  • مشکلات روده بزرگ و دل درد کودکان

  • دل درد ناشی از گاز معده و نفخ در کودکان

دقت کنید که چه ماده غذایی به کودک خود داده اید. برخی آبمیوه ها مثل آب سیب و آب گیلاس موجب دل درد کودکان می گردند. به کودک خود روزانه نصف تا سه چهارم لیوان، آبمیوه بدهید.

  • آنفلوآنزای معده و دل درد کودکان

التهاب معده و روده که توسط ویروس ها و یا باکتری ها بوجود آمده باشد را گاستروانتریت می نامند و با علائمی مانند استفراغ، اسهال و دل پیچه همراه است.

باید مراقب باشیم و اجازه ندهیم که آپاندیس یا سایر علت های دل درد در کودکان شدید شود، باید اعتراف کرد که بیشتر مراجعاتی به خاطر دل درد به مطب پزشکان یا اورژانس انجام می‌گیرد، به علت شیوۀ زندگی کودکان است. عوامل بسیاری از جمله عوامل خوراکی در ایجاد این دل درد کودکان نقش دارند. عادات غذایی مدرن سبزیجات و میوه ها را که منبع تأمین فیبرهای خوراکی هستند، در الویت قرار نمی‌‌دهد (و همچنین غلات). کمبود فیبرها علت اصلی یبوست و دل درد است که ممکن است شدید شوند. در همین زمینه، باید اضافه کرد که میزان مایعات جذب شده در روز غالباً کافی نیست و می‌تواند عامل مکملی برای بروز یبوست باشد. در نهایت، الزامات جدید خانوادگی (خانواده های جداشده)، مانع داشتن شیوۀ ثابتی برای زندگی می‌شود و همین موضوع باعث افزایش خستگی، استرس و مشکل در تغذیۀ صحیح می‌گردد.

برای آشنایی با ” درمان دل درد کودکان ” بر روی لینک کلیک کنید.

منبع: سیمرغ. نبیان

مقالات مرتبط

هپاتیت ویروسی B

[sbu_post_image] هپاتیت ویروسی B، در اثر نوعی هِپادنا ویروس 42 نانو میکرونی از گروه DNA ویروس ایجاد می شود که می تواند هر دو نوع هپاتیت

مطالعه »
تماس با ما