قطعی ترین درمان چاقی

برای مقابله با چاقی واضح ترین و ابتدایی ترین کار، کنترل تغذیه و داشتن فعالیت های بدنی است که ما به عنوان قطعی ترین درمان چاقی به همه بیماران توصیف می کنیم. پرهیز از غذاهای پرکالری، غذاهای سرخ کردنی، غذاهای چرب، غذاهای مغزی، نوشابه، اینها چیزهایی هستند که اضافاه وزن شما را تشدید می کنند و یا باعث ایجاد چاقی در افراد می شوند.

روش های درمان چاقی

در مورد ورزش به عنوان قطعی ترین درمان چاقی، حداقل توصیه ما به بیماران این است که در هفته نیم ساعت یا 5 روز در هفته پیاده روی داشته باشند (فعالیت های بدنی مثل پیاده روی). ورزش هایی که باعث تعریق در شما شوند. این کار غیر از قطعی ترین درمان چاقی، باعث سلامتی در بدن شما هم می شوند.

غیر از این روش ها ممکن است که بیماران ما موفق نشود، رژیم غذایی شان را رعایت کنند یافعالیت بدنی علیرغم اینکه، این کارها را می کنند وزنشان پایین نمی آید. در این صورت می شود از روش های دیگری برای این کار استفاده کرد. یکسری روش های دارویی، که با مصرف این دارو که وزن شما پایین می آید. در این دسته داروهای کمی هستند که در دنیا واقعاً مورد تأیید هستند. یکسری داروها هستند که یا معتبر نیستند و یا ما نسبت به آنها شناخت نداریم. به صورت قاچاق وارد می شوند که اصلاً به عنوان قطعی ترین درمان چاقی توصیه نمی شود. داروهای تأیید شده برای قطعی ترین درمان چاقی بسیار کم هستند منتها ما باید حتماً بدانیم، استفاده از داروهای لاغری، بدون ایجاد تغییر در روش زندگی و بدن ایجاد فعالیت های بدنی و رعایت رژیم غذایی، خیلی محدود وزن بدن را کم می کنند و بعد از مدتی وزن بدن دیگر با این داروها کاهش پیدا نمی کنند. ولی روش های غیر دارویی در قطعی ترین درمان چاقی، عمدتاً روش های جراحی و غیر جراحی هستند.

روش های جراحی تغییر در آناتومی ایجاد می کنند مثلاً معده را برش زده و کوچک می کنند یا وایس می کنند یعنی خروج غذا را تغییراتی در آن ایجاد می کنند که جذب مواد غذایی به حداقل برسد یا روش هایی مانند استفاده از حلقه است که باز تغییر در آناتومی است.

روش دیگری که متخصصان گوارش از آن به عنوان قطعی ترین درمان چاقی استفاده می کنند و پیشنهاد می شود؛ روش استفاده از بالن معده است. در این روش یک چیزی مانند توپ یا بادکنک را بوسیله ی آندوسکوپ وارد معده مریض می کند.

نویسنده: دکتر رضادوست

مقالات مرتبط

هموروئیدکتومی

 [sbu_post_image] هموروئیدکتومی (به انگلیسی: Hemorrhoidectomy) به جراحی برداشتن هموروئید یا همان بواسیر گفته می‌شود. هموروئيد پديده‌اى طبيعى است، و درنتيجه، هدف درمان نه مسدودکردن شبکه‌هاى

مطالعه »

تشخیص کبد چرب

[sbu_post_image] کبد مهمترین عضو بدن شماست. کبد بزرگترین عضو درونی بدن است، در قسمت بالا و راست شکم قرار دارد و با دنده های پایین

مطالعه »
تماس با ما