همورویید و بیماری های مقعد

[sbu_post_image]

متاسفانه علی رغم وجود بیماریهای گوناگون در ناحیه آنال ،بسیاری از مردم و حتی پزشکان تمام بیماری های ناحیه مقعد را همورویید میدانند که این اشتباه وقتی در مرحله درمان باشد عواقب زیادی خواهد داشت.لذا معاینه دقیق و افتراق آن از شقاق ،سرطانهای مقعد ،پرولاپس وبیرون زدگی رکتوم ،افتادگیهای کف لگن و… لازم خواهد بود.

فهرست مطالب

نکته بسیار مهم:

اگر برای شما بدلیل خونریزی از مقعد تشخیص بواسیر داده شده است،چنانچه بالای 40 سال دارید پیش از هر اقدامی کولونوسکوپی را فراموش نکنید.

علائم و درمان بیماری همورویید

شایعترین علامت بیماری همورویید، خونریزی و بیرون زدگی توده از مقعد است .عده ای نیز از احساس دفع ناکامل و مشکل در رعایت بهداشت ناحیه مقعد شکایت دارند.در صورتی که توده هموروییدی مختنق گردد درد نیز به مشکلات بیمار اضافه میشود.

اگر توده هموروییدی از مقعد بیرون نزند ویا در صورت بیرون زدن خود بخود جا برود به آن درجه 1و2 و در صورت نیاز به جا اندازی آن با انگشت ویا عدم امکان جا اندازی درجه 3و4 می گویند.این تقسیم بندی از جهت تعیین مدل درمانی میتواند مفید باشد.

قطعی ترین روش درمان همورویید های درجه بالا میباشد که به دو روش درمان معمول جراحی ویا استفاده از استاپلر انجام میگردد.انتخاب هر کدام از این روشها بر اساس شدت ونوع بیماری فرد و شناخت جراح از روشهای نوین ،انجام می گردد.استفاده از استاپلر در صورت لزوم با درد کمتر همراه خواهد بود.

چنانچه شما کاندید عمل جراحی بواسیر توسط هر کدام از روشهای ذکر شده در کلینیک ما هستید ،از دو روز قبل از عمل رژیم مایعات مصرف کنید.استفاده از جوجه کباب بدون برنج در طی این مدت مانعی ندارد.در روز قبل از عمل 2عدد قرص بیزاکودیل ساعت 14 و 2عدد ساعت 20 مصرف کنید.شب قبل از عمل دوش بگیرید و موهای ناحیه عمل را با قیچی کوتاه کنید.

هموروئید یا بواسیر می‌تواند از انباشته شدن فضولات و مواد زائد در بدن ایجاد شود، که ممکن از ضعف آن اعضا باشد که با پاکسازی و تقویت و مصرف برخی غذاها سیستم گوارش و روده‌ها را تقویت کرد که اثرات بسیار خوبی بر درمان دارد.
در بین بیماری های مقعد است، مانند هموروئید، یکی از موادغذایی که خیلی راحت خونریزی را بند می‌آورد، خوردن سبزی «تره» است، یعنی در همه غذاها تره اضافه شود.

برای آشنایی با ” راه های موثر برای درمان همورویید ” بر روی لینک کلیک کنید.

منبع: سلامت نیوز. پزشک آنلاین

مقالات مرتبط

تماس با ما