بالون معده برای لاغری

فهرست مطالب

1.endball (بالون مخلوط مايع هوا)

اين نوع بالون معده برای لاغری ساخت کشور فرانسه با قابليت ماندگاري تا 9 ماه و قابليت پر شدن همزمان با مخلوط مايع و هوا بوده که سبب کاهش عوارض ابتدايي شامل تهوع و استفراغ و درد مي گردد در نتيجه تحمل آن براي بيمار راحتتر مي شود.

2. spatz

بالون قابل تنظيم از طريق اندوسکوپي ساخت کشور آمريکا با قابليت ماندگاري تا 1سال که از مزاياي اين نوع بالون معده برای لاغری تنظيم آن از طريق آندوسکوپي بوده که به پزشک اجازه مي دهد ابتدا بالون را با حجم کمتري از مايع پر نمايد و در طول 1 سال بر اساس اشتهاي بيمار حجم آن را از طريق آندوسکوپي کم و زياد نمايد به همين دليل عوارض ابتدايي شامل تهوع و درد به حداقل مي رسد و در ضمن بيمار مي تواند در هر زمان که احساس نمود معده اش به حجم قبلي بالون عادت نموده نسبت به افزايش حجم آن از طريق آندوسکوپي اقدام نمايد. تاکنون 150 بالون معده برای لاغری از اين نوع گذاشته شده و نتايج خوبي که شامل کاهش تهوع و استفراغ و درد و کاهش وزن بيشتر نسبت به بالونهاي 6 ماهه بوده به دست آمده است.

بالون معده با قابليت تنظيم از طريق پورت

اين نوع ازبالون معده برای لاغری ساخت کشور فرانسه بوده و از هوا پر مي شوند. اين بالونها از طريق اندوسکوپي وارد معده شده و از طريق يک پورت زير پوستي قابليت افزايش و کاهش حجم دارند. خاصيت قابل تنظيم بودن آنها مشابه حلقه معده (gastric banding) بوده ولي عوارض احتمالي حلقه معده از جمله نفوذ به داخل معده و جابجايي اتفاق نمي افتد.

مزایای بالون معده

از برتري اين نوع بالون اين است که تهوع و استفراغ و درد وجود ندارد و باتوجه به ماندگاري طولاني امکان کاهش وزن بيشتري را مي دهد.

مزيت ديگر اين نوع بالون قابل تنظيم بودن آن مي باشدکه به پزشک اين امکان را مي دهد که بر اساس تحمل و اشتهاي بيمار مانند حلقه معده از روي پوست حجم بالون را کم و زياد نمايد.

منبع: تبیان زنجان

مقالات مرتبط

درمان هپاتیت مزمن

[sbu_post_image] در مواردی که ویروس هپاتیت سی بیش از 6 ماه در بدن فرد مبتلا وجود داشته باشد، و صدمه کبد به وسیله افزایش آنزیم

مطالعه »

علل یبوست مزمن

اغلب اوقات یبوست باعث می شود قسمت های پایینی شکم درد داشته باشد یادتان باشد که حتماً محل درد و مدت درد را به پزشک

مطالعه »
تماس با ما