بهترین درمان سوزش معده

[sbu_post_image]

زمانیکه شما تیکه پیتزای پپرونی را قورت می دهید، این تکه از طریق مری وارد معده می شود، حلقه ای از ماهیچه ها که مانند در عمل می کند و اسفنکتر تحتانی مری نام دارد، باز می شود تا غذای شما وارد معده شود. بعد این دریچه باید دوباره بسته شود تا نگذارد که اسید وارد مری شود، اما در بعضی از افراد اسفنکتر بین معده و مری بخوبی عمل نمی کند و باعث می شود که اسید از معده به مری نشت کند و باعث سوزش و ناراحتی شده که به آن رفلاکس اسید معده هم می گویند.

احساس دردی آزار دهنده در وسط قفسه سینه نشانه بارز سوزش معده یا رفلاکس است. رفلاکس عموما بعد از صرف غذا رخ می دهد و ممکن است تا چند ساعت ادامه داشته باشد. بعضی وقت ها ممکن است که درد بعد از خم شدن یا دراز کشیدن بدتر هم شود.

از سایر نشانه های سوزش معده احساس مایعی ترش مزه در دهان، مشکل در بلعیدن، و یا اساس اینکه غذا در قفسه سینه شما گیرکرده است. سرفه های مزمن و یا حملات آسم نیز ممکن است با رفلاکس همراه شود.

بیشتر از نصف زنان باردار از رفلاکس شدید معده بخصوص در سه ماهه دوم و سوم شکایت دارند. تغییر سطح هورمون ها و فشار بیشتر در معده در هنگام بارداری باعث افزایش خطر ریفلاکس و سوزش معده هستند. درصورتیکه با زنان باردار با راههای بالا نتوانستند سوزش معده خود را درمان کنند می بایستی برای دریافت هرنوع درمان به پزشکشان مراجعه کنند.

بهترين درمان برای سوزش معده

آگاهي داشتن در مورد بهترين درمان برای سوزش معده ( سوزش سردل) از اهميت بسياري برخوردار است. به جاي آنکه علائم سوزش سر دل را پنهان کنيد ، آن را درمان کنيد. زيرا بسياري از داروهاي رايج وجود دارند که به خوبي اثر مي کنند.علائم آن حس سوزش در قسمت پايين سينه است که درد ناخوشايندي است و بر اثر بازگشت اسيد معده به سمت بالا و وارد شدن به مري اين حس سوزش بوجود مي آيد که منجر به دردهاي شديد مي شود.

آخرين نکته مهم اين است که فقط چندين حرکات فيزيکي هستند که عامل بروز عوارض سوزش معده مي شوند وعوامل ديگري مثل خستگي روحي يا حتي استرس ميتواند بربروز اين مشکل مؤثرباشد. بهترين درمان سوزش معده آن است که ريشه درد را درمان کند حال عامل جسمي ، روحي حتي آميزه اي از هردوي آنها ميتواند باشد که دربيشتر موارد هردو عامل ايجاد اين مشکل راميکند. تازمانيکه اين مشکل از بين نرفته درمان را کنارنگذاريد. پيدا کردن عامل بيماري به منظور بررسي مجدد بهترين درمان سوزش معده درشرايط خاص شما انجام ميشود.

منبع: راستینه. پرستار

مقالات مرتبط

سوزش پشت جناغ سینه

[sbu_post_image] در سوزش پشت جناغ سینه، شما حس می کنید انگار قفسه سینه تان آتش گرفته است. خوردن داروهای آنتی اسید (ضد اسید معده) فقط

مطالعه »
تماس با ما