فواید آندوسکوپی در درمان بیماری ها

از فواید اندوسکوپی در درمان بیماری ها این است که متخصصان ، با دیدن تصاویر رنگی فیزیولوژیکی گرفته شده ، از بدن می توانند به وجود انواع مختلف بیماری ها و همچنین لخته ها در عضو مورد نظر پی‎ببرند و شرایط پاتولوژیکی بسیاری را ارزیابی کنند . نظیر بررسی میزان خون رسانی به بافت ها و مخاط های مختلف و تشخیص بافت های غیر طبیعی که در زیر این مخاط ها فرا گرفته نظیر تومور های زیر پرده مخاطی .

فواید آندوسکوپی

فواید اصلی استفاده از آندوسکوپ ویدئویی آن است که در این نوع ، اندوسکوپ قادر به تصویر کشیدن اجزای داخلی بدن هستند ، به گونه ای که امکان تماشای تصویر ، همزمان به وسیله تمامی افراد تیم جراحی امکان پذیر باشد بدون آنکه رزولوشن تصویر پایین بیاید .

نکته دیگر آن است که در صورت عدم استفاده از سیستم های ویدئو حین انجام عمل اندوسکوپی، متخصص برای دیدن تصاویر و استفاده از فواید اندوسکوپی در درمان بیماری ها مجبور است که از طریق یک چشمی ، آن هم با دقت زیاد نگاه کند و اغلب به دلیل خم شدن روی بیمار ، خستگی و فشار شدیدی را در ناحیه چشم ها ، گردن و پشت خود احساس می کند . در حالی که اگر از آندوسکوپ ویدئویی در دمان بیماری ها کمک گرفته شود ، متخصص این امکان را دارد که در یک وضعیت مناسب و راحت قرار گرفته ، خستگی کمی را احساس کند. ضمن آنکه تمامی افراد تیم جراحی می توانند روند معاینه و درمان را به وضوح دیده ، از این طریق کمک مؤثری به جراح نمایند .

مطالعه بیشتر  علت دل درد در کودکان

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب ” روش انجام اندوسکوپی ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اندوسکوپی مطالعه فرمایید.

منبع: دکتر پیریایی متخصص درد در تهران


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *