فواید آندوسکوپی در درمان بیماری ها

از فواید آندوسکوپی در درمان بیماری ها این است که متخصصان، با دیدن تصاویر رنگی فیزیولوژیکی گرفته شده ، از بدن می توانند به وجود انواع مختلف بیماری ها و همچنین لخته ها در عضو مورد نظر پی‎ببرند و شرایط پاتولوژیکی بسیاری را ارزیابی کنند. نظیر بررسی میزان خون رسانی به بافت ها و مخاط های مختلف و تشخیص بافت های غیر طبیعی که در زیر این مخاط ها فرا گرفته نظیر تومور های زیر پرده مخاطی.

فواید آندوسکوپی

فواید اصلی استفاده از آندوسکوپ ویدئویی آن است که در این نوع، اندوسکوپ قادر به تصویر کشیدن اجزای داخلی بدن هستند، به گونه ای که امکان تماشای تصویر، همزمان به وسیله تمامی افراد تیم جراحی امکان پذیر باشد بدون آنکه رزولوشن تصویر پایین بیاید.

نکته دیگر آن است که در صورت عدم استفاده از سیستم های ویدئو حین انجام عمل اندوسکوپی، متخصص برای دیدن تصاویر و استفاده از فواید اندوسکوپی در درمان بیماری ها مجبور است که از طریق یک چشمی، آن هم با دقت زیاد نگاه کند و اغلب به دلیل خم شدن روی بیمار، خستگی و فشار شدیدی را در ناحیه چشم ها، گردن و پشت خود احساس می کند. در حالی که اگر از آندوسکوپ ویدئویی در دمان بیماری ها کمک گرفته شود، متخصص این امکان را دارد که در یک وضعیت مناسب و راحت قرار گرفته، خستگی کمی را احساس کند. ضمن آنکه تمامی افراد تیم جراحی می توانند روند معاینه و درمان را به وضوح دیده، از این طریق کمک مؤثری به جراح نمایند.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب ” روش انجام اندوسکوپی ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اندوسکوپی مطالعه فرمایید.

منبع: دکتر پیریایی متخصص درد در تهران


مطالعه بیشتر  علائم و درمان سرطان روده بزرگ و کوچک چیست؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *